• 24sty

  24 i 25 stycznia warto wybrać się na spacer w celu policzenia ptaków wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków OTOP. Na stronie OTOPu http://www.otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/    znajdziesz potrzebne informacje. Tamże zamieszczony jest elektroniczny formularz służący do wpisywania rozpoznanych gatunków. Możesz również policzyć ptaki odwiedzające Twój karmnik!!!

  Polecam to fajna rozrywka:)

   

  Jan Wilkanowski

  Poniżej kilka zdjęć z przeprowadzonego liczenia w Ujściu Wisły:

  DSCF4149 (1024x683) DSCF4153 (1024x683) DSCF4163 (1024x683) DSCF4168 (1024x683)

   

 • 20sty

  Zajrzyj na stronę „ciekawostki”  a dowiesz się o nowych zwierzętach żyjących w wodach Bałtyku!!!!!

  Zapraszam

  Jan Wilkanowski

  DSCF4163 (1024x683)DSCF4160 DSCF4167 (1024x683)

 • 13sty

  Witaj

  W najbliższą sobotę  (17.01) zapraszamy na wycieczkę pieszą w ramach „fakultetu turystycznego”. Trasa będzie wiodła lasem (a być może i plażą – jeśli pogoda pozwoli) ze Sztutowa do Stegny. W Stegnie planujemy odpocząć na pływalni ośrodka „Fala” – koszt 7zł.

  Zgody rodziców prosimy dostarczyć do p. Magdy Wilkanowskiej lub p. Jana Wilkanowskiego.

  Zbiórka przed Zespołem Szkół w Sztutowie o godzinie 9.00. Powrót (także pieszo) około godziny 15.  Będzie okazja do poznania przyrody najbliższej okolicy.

 • 06sty

  Witajcie. Podoba Wam się nasz projekt?
  Chcielibyśmy zaprosić chętnych do współpracy przy tworzeniu dwóch stron.
  Pierwsza z nich omawiałaby atrakcje rekreacyjne i sportowe gminy Sztutowo np: orliki, przystanie, porty, beach soccer, basen i siłownię ogólnodostępną. Druga nawiązywałaby do obiektów historycznych i turystycznych w naszej gminie – Muzeum Stutthof, Zalewu Wiślanego, historii miejscowości. Czytaj więcej ->

 • 02sty

  Strona powstała w celu zachęcenia podróżników i turystów do odwiedzenia wspaniałego miejsca jakim jest gmina Sztutowo

  Chcemy pokazać Wam ciekawe krajobrazy, zwierzęta i inne miejsca naszego regionu.
  Gmina Sztutowo w całości znajduję się w Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana i w jego otulinie tworząc północny skraj Żuław Wiślanych. Granicę gminy wytyczają wody: od północy Morze Bałtyckie, od południa rzeka Szkarpawa, od wschodu Zalew Wiślany i od południowego zachodu rzeka Wisła Królewiecka. Gmina została utworzona przez Wisłę i Morze Bałtyckie, które nanosiły dużo mułu i piasku tworząc Żuławy i Mierzeję Wiślaną. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym charakteryzuję się region Żuław i Mierzei Wiślanej zapraszam do dalszej lektury. Czytaj więcej ->